Začíname Október – mesiac ruženca, kedy sme pozvaní zvlášť sa dotýkať tajomstva Života, prostredníctvom tejto modlitby. Spolu s Pannou Máriou objavovať Boží život v nás a náš v Bohu. Budeme začínať pol hodinu pred sv. omšou – večer o 18:00, ráno o 7:00, v nedeľu v rámci pobožnosti. Povzbudzujem vás k zapojeniu sa do spoločnej modlitby, aby sme spoločným úsilím mohli dozrievať do plnosti života.
Myšlienky o sv. ruženci
„Ruženec je mojou každodennou a milovanou modlitbou. A musím povedať, že je modlitbou zázračnou, zázračnou v svojej jednoduchosti a vo svojej hĺbke(…).
V tejto modlitbe mnohokrát opakujeme tie isté slová, ale sú to slová, ktoré Panna Mária počula od Archanjela a od svojej príbuznej Alžbety.
S týmito slovami sa spája celá Cirkev.
V tom istom čase môže naše srdce obsiahnuť v desiatku ruženca všetky činy, ktoré predstavujú život jednotlivca, rodiny, vlasti, Cirkvi a ľudstva, osobné udalosti i blížneho a osobitným spôsobom tých, ktorí nám ležia na srdci.
Takto jednoduchá ružencová modlitba pulzuje rytmom ľudského života“.
„Keď sestry navštevujú rodiny, mali by ich povzbudzovať, aby sa skutočne zasvätili Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a modlili sa v rodine ruženec. Mali by katolícke rodiny privádzať k zasväteniu sa Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme udržali jednotu rodiny a pamätali na to, že „rodina, ktorá sa spolu modlí, zostáva spolu“. Je toľko rozbitých domovov – žena tu, muž tam. Učte ich, že nemožno nájsť šťastie bez modliby. Aj v pokročilom veku jestvuje nebezpečenstvo pokušenia. ”
Matka Tereza z Kalkaty„Ruženec je modlitbou k Nej, k Márii, a je našou modlitbou, ktorú sa modlíme s Máriou.“
Ján Pavol II.
„Vy, chorí a trpiaci, neodkladajte z rúk ruženec. Modlitba podporovaná utrpením je veľkou silou.“
Ján Pavol II.